Sipariş ve Destek 0553 831 31 16
Fırsatlar Dünyası » Kaçan Fırsatlar
gapturu-1558.jpg

GAP Turu 6 Gece 7 Gün

Sol taraftaki görselin üzerinde fareyi kaydırarak ürünün daha detaylı görsellerini inceleyebilirsiniz.

  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Fiyat Düşünce Bana Bildir
  • Alarm Listenize Ekleyin
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Garanti
BU FIRSAT KAÇTI.....
 
GAP bölgesini bugüne kadar görmemiş olanların veya iş icabı bölgenin hemen hemen her yerine gittiği halde gerçek güzellikleri farketmemiş olanların mutlaka gitmesi veya yıllarca önce gidip, bölgenin hala aynı kaldığını düşünenlerin tekrarlaması gereken bir tur. Bölgenin barındırdığı inanılmaz tarih hazinesi yanında sahip olduğu ekonomik potansiyelin büyüklüğü karşısında şaşırmamak elde değil.

Tarih: 24 MAYIS 2014 / 31 MAYIS 2014

Süre:    6 GECE 7 GÜN

Fiyat:    FİYATIMIZ KİŞİ BAŞI: 750.00 TL

1.GÜN

21.00 Darmstad Caddesi Tatilde Buluşulalım Turizm Seyahat Acentası önünden hareket ediyoruz.
 
Ankara üzerinden yola devam ediyoruz.
 
07.30   Aksaray Ağaçlı Tesislerinde Kahvaltı Molası.
 
08.15   Aksaray’dan Hareket
 
 Otoban dan Tarsus’a doğru yola devam ediyoruz.
 
 
11.30   Tarsus’tayız.
 
 Eshab-ı Kehf Mağarası
 
Dünya üzerinde Kuran’ı Kerim’de yaşadıkları doğrulanan Yedi Uyurlara ait olduğu belirtilen çok az mağaradan biridir. Özellikle ayeti kerimelerle örtüşen yapısıyla dikkat çekmektedir.
 
12.30   Tarsus Şelalesin’deyiz.
 
 Öğle yemeği molası
 
14.00   Kleopatra Kapısından geçerek gezimize devam ediyoruz.
 
Bereket peygamberi olarak anılan Danyal Peygamber Türbesi, İslam ordularının fethettiği yerleri dolaşan Hz. Muhammet'in müezzini Bilal-i Habeşi'nin ezan okuyup namaz kıldığı yerde yapılan Bilal-i Habeş Mescidi, Hz. Danyal'ın türbesinin bulunduğu ve eski kentin Ulu Cami ile birlikte merkezini oluşturan Makam Camii, Tarsus'un en eski ibadet yerlerinden olan Eski Kilise Camii, efsanesiyle anılan Şahmeran Kuyusu  gezeceğimiz önemli mekânlardandır.
 
15.30   Tarsus'tan Silifke’ye Hareket
 
17.30   Silifke’deyiz.
 
Vaktimiz yeterli olursa,
 
Silifke’de Cennet Cehennem ve Astım Mağaraları
 
Cennet çöküğünün içine her biri oldukça geniş 452 basamaklı taş bir merdivenle inilir. Kiliseye 300. basamakta varılır. Kiliseden sonraki mağaranın bitim noktasında mitolojik bir yeraltı deresinin sesi duyulur. Cennet çöküğünün 75 m. kuzeyindeki Cehennem çukuru da Cennet çöküğü gibi oluşmuştur. Cennet Cehennem obruklarının 600m kadar batısında 20 m derinliğinde dar bir girişle inilebilen sarkıt ve dikitlerle dolu bir doğa harikası olan Astım mağarası ise sürekli yüksek nem yüklü bir iklime sahip olması nedeniyle astım hastalarını rahatlattığı söylenmektedir.
 
19.30   Otele yerleşim akşam yemeği ve serbest zaman.
 

2.GÜN

07.30   Sabah Kahvaltısı
08.00   Otelden Ayrılış
10.00   Adana’dayız.
 
Şehiriçi panoramik tur
 
Taşköprü
 
Adana kentinin en önemli simgelerinden biri olan Taşköprü ikibin yıla yakın geçmişi ile Adana tarihinin en önemli şahididir.
          
Atatürk Evi
 
Ulu Önder Atatürk’ün Adana’yı ziyareti sırasında kaldığı iki katlı konak Adana’nın zengin ailelerinden Ramazanoğullarına aittir. Suphi Paşa Konağı olarak da bilinen Konak ondokuzuncu yüzyılda yapılmış eski Adana evlerindendir.
 
12.30   Adana’dan Ayrılış.
 
15.00   Antep’teyiz.
 
 Antep şehiriçi panoramik tur ve dünyanın en büyük mozaik müzesi Zeugma’yı geziyoruz.
 
Civarında pek çok eski çarşı da olan tarihi çok eskilere dayanan Baharatçılar çarşısı, bundan yüzyıllarca öncesindeki gibi bakırların eski usullerle işlendiği Bakırcılar Çarşısı, memleketlerimize dönerken "ne hediye götürsek acaba" diye düşünmemize gerek bırakmayan Turistik Çarşı gezeceğimiz yerlerdendir.
 
19.30   Otele Yerleşim Akşam Yemeği ve Serbest Zaman

3.GÜN

 
07.30   Sabah Kahvaltısı
 
08.00   Otelden Ayrılış
 
09.30   Birecik ve Halfeti Baraj Gölü’ndeyiz. Gölde motor gezisi ve çevre gezisi.
 
12.00  Öğle yemeği ve hareket.
16.30   Mardin'deyiz.
 
Mardin Şehir İçi Turu
 
Burada; Tarihi Mardin evleri, tarihi PTT evi, Ulu Camii, Mardin Müzesi, Zinciriye Medresesi göreceğimiz yerlerden başlıcalarıdır.
 
19.30   Otele yerleşim akşam yemeği ve serbest zaman
 

4.GÜN

07.30   Sabah Kahvaltısı
 
08.00   Otelden Ayrılış
 
10.00   Harran'dayız.
 
Harran'da ki en ilgi çekici eserlerden biri olan İslam İmparatorluğu döneminde meteoroloji gözlemleri için kullanılan 40 metre yüksekliğindeki kuledir. Daha sonra dünya bilginlerinin büyük ilgisini çeken arkeolojik kalıntıları, koni biçimindeki Harran evlerini ve dünyanın en eski üniversitesi olduğu anlaşılan Harran Üniversitesine ait yapıları göreceğiz.
 
12.00   Harran'dan Hareket
 
13.00   Urfa'dayız.
 
Halil-ül Rahman Camii ve Öğle Yemeği Molası
 
13. yüzyılda yapılan ve Balıklı Gölün çevresinde yer alan  külliyenin ilk binası Halil-ül Rahman Camii’dir. 18 ve  19.yüzyıllarda yeni yapıların eklenmesi ile külliye konumuna getirilmiştir. 
 
Balıklı Göl
 
Dikdörtgen şeklinde bir havuz olan Balıklı Göl'ün içerisindeki balıkları yiyenlerin öleceği veya başına bir felaket geleceği inancı halk arasında yerleşmiştir. Yine inanışa göre; Hz. İbrahim’in üzerine Nemrud’un mancınıkla kaleden attığı ateşin suya dönüşmesi, odunların da balığa dönüştüğü efsanesi yüzyıllar boyunca yaşamaktadır.
 
Tarihi Çarşı ve serbest zaman
 
Yerel zanaatkârların yöreye özgü ürünlerini sabırla yaptığı küçük atölyeler ve bu ürünlerin doğuya has renklilik içinde pazarlandığı çarşılar sizi oldukça etkileyecek.
 
16.30   Hz. Eyyüp Ziyareti
 
Eyüp Peygamberin çile doldurduğuna inanılan Eyüp Mağarasıdır.
 
19.30   Otele yerleşim akşam yemeği ve serbest zaman.
 

5.GÜN

07.30   Sabah Kahvaltısı
 
08.00   Otelden Ayrılış
 
10.30   Atatürk Barajı
 
Tamamen Türk işçi ve mühendisinin emek ve alın teriyle 80 ay gibi kısa bir zamanda yapılan bu dev baraj, Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük barajıdır.
 
12.00   Kahramanmaraş'tayız.
 
Kahramanmaraş çarşı, pazar ve müze gezisi
 
Orjinal Maraş Dondurması, yöresel tatlarla öğle yemeği
 
Dondurma, biber ve tarhanasıyla ünlü, kurtuluş savaşının başladığı, Türk milletinin dirilerek işgal ordularına karşı baş kaldırdığı öncü bir şehirdir. İşgalcilere karşı verdiği yerel mücadeleden dolayı TBMM tarafından İstiklal madalyası verilen tek il Kahramanmaraş'ta, ortasındaki dua kubbesiyle dikkat çeken ve Osmanlı çarşılarının ilk örneklerinden olan kapalı çarşıyı, dondurmasının da tadına bakarak geziyoruz.
 
14.00   Maraş'tan hareket
 
15.30   Elbistan Afşin üzerinden Darende Şelaleleri gezisi
 
19.00   Göksu Çayı üzerinde Akşam yemeği ve Somuncu Baba Ziyareti
 
Bursa'da yaşar iken çilehanesinin yanında yaptırdığı ekmek fırınında, somun pişirip, çarşı-pazar dolaşarak "Somunlar Müminler" nidalarıyla, insanlara ekmek dağıtan Somuncu Baba Darende'de vefat etmiş ve buradaki türbesine gömülmüştür. Dağların arasında, sanki dağlara yapışık gibi yapılan türbe ve önündeki balıklı havuz oldukça etkileyici bir mekândır.
 
21.00   Otele Yerleşim ve serbest zaman
 

6.GÜN

07.30   Sabah Kahvaltısı
 
08.00   Otelden Ayrılış
 
11.00   Kayseri'deyiz
 
 
Kayseri'de panoramik tur ve serbest zaman
 
Sultan'ül Ulema talebesi ve Mevlana'nın hocası olan Seyyid Burhaneddin Hüseyin Türbesini ziyaret ettikten sonra panoramik kent gezisinin ardından özel Kayseri mantısı yiyerek yolumuza devam ediyoruz.
14.00   Kayseri'den hareket
15.30   Uçhisar Kalesi
Kapadokya Güvercinlik Vadisi
 
Göreme Panoramik görsel Alanı
 
Avanos peri Bacaları
 
Kapadokya'nın zirvesi ve en güzel manzaraya sahip noktası olan Uçhisar, Kapadokya'nın gezilebilen en büyük ve en uzun vadisi olan Güvercinlik Vadisi ve gerçek bir açıkhava müzesi olan ve UNESCO'nun dünya mirasları listesinde yer alan Göreme'de ki panoramik gezimizden sonra Çömlekçilik ve seramik sanatının gelenekselleştiği Avanos’a peri bacalarını görmek için geçiyoruz.
 
19.30   Otele yerleşim akşam yemeği ve serbest zaman.
 

7.GÜN

07.30   Sabah Kahvaltısı
 
08.00   Otelden Ayrılış.
 
09.00   Göreme Açık Hava müzesi
 
10.00   Kapadokya'dan Ayrılış ve Aksaray üzerinden Ankara'ya Hareket.
 
16.00   Ankara'dayız.
 
Anıtkabir ve Hacı Bayram Veli Ziyaretleri, Kocatepe camii
 
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, inkılâpların yaratıcısı, kahraman asker, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedî istirahatgâhının bulunduğu Anıtkabir, İstanbul'u, Fatih Sultan Mehmet Han'ın fethedeceğini müjdeleyen Hacı Bayram Veli'nin camii ve türbesi, Ortadoğu'nun en büyük camisi olarak kabul edilen ve devlet cenaze törenlerinin yapıldığı bir cami olarak önem kazanan, avizeleri, mihrabı, minberi, kapıları, çinileri ve mermerleri özel olarak tasarlanmış Kocatepe Camii, Ankara'da gezeceğimiz yerlerdendir.
18.30   Ankara'dan Ayrılış
22.30   Bursa ‘da turumuz sona ermektedir. Bir başka programımızda görüşmek üzere…
 

 

Havale / EFT (%2) :735.00 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.

Bu Ürünlerde İlginizi Çekebilir.


%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.256 BIT SSL Sertifikası İle Korunmaktadır..

Bidoludünya.com

Gönülal Group Tescilli Markasıdır..

Yore16.com

Otel Ve Mekan Tanıtım Sitesi

Kolay alışveriş ve Uygun Ödeme Seçenekleri!

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Çirişhane Mah Sümbül Sok N:7 Osmangazi Bursa

0553 831 31 16
yore16haber@hotmail.com
Daha Fazla Bilgi

Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.